Školní liga v házené20.3.2019

Školní liga v házené - 2. ročník ZŠ – Rožnov pod Radhoštěm


Družstva Rožnovské a Radhošťské školní ligy se zúčastnila dalšího turnaje Školní ligy v házené dne  13. 3. 2019 na hale SŠIEŘ v Rožnově pod Radhoštěm. Pro žáky druhého ročníku tak bylo možné rozdělit palubovku běžného velkého hřiště na házenou na dvě menší hřiště a sehrát tak vyšší počet patnácti-minutových utkání ve dvou skupinách, po kterých následovala utkání o umístění. Všechna utkání odřídila zkušená dvojice rozhodčích Janošek a Všetička, kteří jsou žáky 9. ročníku ZŠ Pod Skalkou a zároveň házenkáři TJ Rožnov pod Radhoštěm - oddílu házené. Další organizace se ujali jejich spolužáci, kterým patří za jejich pomoc velké poděkování.
Děti se setkávají s házenou průběžně od prvního ročníku ZŠ a tak nebylo nutné vysvětlovat základní pravidla. Utkání v základních skupinách vypadají zpočátku často nesměle. Později se všichni rozběhají, srovnají se s gumovým míčem Molten a je k vidění pěkná kolektivní házená s mnoha brankami. Na hřišti nechybí bojovnost, úsměvy, podání rukou a fandění, které patří ke každému správnému  sportu. Ve skupině A dominovaly s třemi vítězstvími Zelené Kobylky ze ZŠ Videčská, následovány družstvem Záhumení, Koryčanských Pasek a Podskaláků. Ve druhé skupině B se jako favorité ukázali Kamzíci ze Skalky, před Draky a Sluníčky. O 5. a 6. místo hrály bojovné utkání Koryčanské Paseky ze skupiny A a Sluníčka ze skupiny B s výsledkem 12:6. Třetí místo  patřilo Záhumení, které zvládlo vyrovnané utkání s Draky ze Záhumení (11:9). Vítězné byly Zelené kobylky, které přehrály ve finále unavené Kamzíky z Podskalky 16:5. Gratulace patří nejen vítězům, ale všem družstvům za předvedené výkony a sportovního ducha.


Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 13. 3. 2019  

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola