Šk. kolo soutěže v anglickém jazyce23.2.2015

V pondělí 16. 2. 2015 se na naší škole již tradičně soutěžilo v anglickém jazyce.

V osmém  a   devátém ročníku se našlo celkem 9 odvážlivců, kteří přišli ukázat, jak vládnou hlavním světovým jazykem. Účast mohla být i vyšší, ale nervozita ze soutěžení a ostych některých zvítězily a tak jsme v kategorii II.A nebyli až tak početní. Kategorie I.A tvořená z žáků 6. a 7. ročníků na tom byla s 13 soutěžícími lépe.

Anglický jazyk se vyučuje na ZŠ Pod Skalkou od 3. ročníku s hodinovou dotací tři hodiny týdně. Již na konci šestého ročníku si žáci zvolí druhý cizí jazyk, který se budou učit v následujících třech letech (7., 8., 9. ročník). V nabídce se doposud objevila vždy němčina a společně s ní se objevuje španělština a ruština. Druhý cizí jazyk byl do základního školství zařazen jako povinný a tak si děti musí vedle jazyka anglického zvolit ještě jeden cizí jazyk. V minulém školním roce se angličtináři v rámci výuky vypravili na poznávací zájezd do Londýna a Paříže. V letošním roce v dubnu se opět připravuje zájezd do Londýna.

Soutěž v anglickém jazyce byla tvořena ze tří částí, které připravili učitelé pro jednotlivé kategorie. Starší děti si vzali na starost paní učitelka Vinklárková a pan učitel Janošek. Mladší kategorie byla pod „přísnou“ kontrolou paní učitelky Hambálkové Lucie a paní učitelky Vráblové. Nejdříve si děti vypracovaly poslechovou část, poté pracovaly s anglickým textem a v případě zisku dostatečného počtu bodů postoupily do závěrečné konverzační části. Tam již krátce pohovořili o sobě a o vylosovaném tématu. Ti, kteří ve třídách mnohdy excelují, byli zaskočeni poslechem nebo nezvládli téma (zase ta nervozita). Překvapili žáci 6. ročníků, kteří se popasovali s žáky 7. ročníků velmi zdárně. Protože patří do společné kategorie I. A, je v přiložené tabulce také pořadí obou ročníků zvlášť. Drobné sladké odměny obdrželi všichni účastníci a nejlepší jednotlivci si kromě sladkosti odnesli také věcnou cenu (viz fotografie). Celkový vítěz kategorie II. A Jan Růža z 9. B nás pojede reprezentovat na okresní kolo konverzační soutěže. To proběhne dne 24. 2. 2015 ve Valašském Meziříčí. První náhradník bude Radim Křupala z 9. B, který obsadil celkové druhé místo. V kategorii I. A zvítězil Marián Chadim z 6.B a druhé místo patří Radimu Slovákovi ze 7.A. Mariánovi a Honzovi přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Mgr. Miloslav Janošek; učitel NJ, AJ, SV                                               

    

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola