Rožnovská olympiada 201828.6.2018

Úspěch našich žáků na RODM 2018

V letošním roce se našim žákům druhého stupně podařil mimořádný úspěch, když v olympiádě dětí a mládeže obsadili celkově druhé místo a získali stříbrný pohár pro ZŠ Pod Skalkou.

Kromě škol z okolí Rožnovska se účastnily olympiády také zahraniční školy z Maďarska, Polska a Slovenska. Celkový počet škol se vyšplhal na číslo 14 a proto je 2. místo obrovským úspěchem.

Ve čtvrtek 14. 6. byla na pořadu dne lehká atletika a plavání. V atletice se soutěžilo v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu míčkem, vrhu koulí.  Plavalo se volným stylem na 50 m.

V atletice jsme posbírali několik medailí a blýskli se zejména Jakub Šimurda, který vyhrál skok daleký a skončil na 3. místě ve sprintu na 60 m a Pavel Onheiser, který se také 2x probojoval na stupně vítězů v běhu a skoku dalekém, když získal bronzovou a stříbrnou medaili.

Další medaile vybojovali Beata Balažovičová ve sprintu (3. místo) a Matouš Šimeček ve vrhu koulí      (3. místo).

Plavání starších žáků vyhrál Jan Magdon z devátého ročníku.

V pátek 15. 6. se soutěžilo v týmových sportech- basketbal dívky, fotbal kluci a volejbal smíšených týmu (3+3). Ze tří týmových sportů pro druhý stupeň jsme ve dvou zvítězili.

Basketbalistky bez problémů zvítězily nejen v základní skupině, ale také ve všech zápasech, které odehrály. Ve finále proti ZŠ Videčská dominovaly a s přehledem vyhrály celý basketbalový turnaj.

Také fotbalistům se dařilo a vybojovali zlaté medaile v dlouhém fotbalovém turnaji.

1.stupeň

Dařilo se také začínajícím sportovcům  na prvním stupni.  Ve vybíjené naše holky získaly první místo . Dvojnásobnou medailovou radost  v atletice získala Amálie Koláčková ze 3.A  - 1. místo ve skoku do dálky a 2. místo  v hodu krikeťákem . V kategorii starší získala první místo Katka Fukalová z 5.A.  V konkurenci  14 škol se náš první stupeň umístil na krásném  5. místě.

 

Všem medailistům gratulujeme a těšíme se na další úspěchy našich žáků.

Veškeré výsledky a tabulky najdete na www.rodm.cz

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola