Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro třetí třídy ZŠ18.12.2016

Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. Hrají se dvě ligy – Rožnovská a Radhošťská. V obou ligách jsou tři školy. V průběhu roku se děti  vybraných ročníků těchto škol setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání a házení na branku při „malé házené“.

Ta se hraje na polovině běžného hřiště pro házenou a pouze s pěti hráči. Do haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji. Na turnaj v úterý 13. 12. dorazila kromě tradičních účastníků také škola ze Zubří a z Hutiska-Solance. Ze „zuberské bašty házené“ dorazili jak kluci,  tak i děvčata. 

Deset družstev na turnaji Školní ligy 13. 12. 2016 určeného pro třetí ročník ZŠ sehrálo nejprve utkání v základních pětičlenných skupinách A a B. Podle umístění v  těchto skupinách postupovala družstva do bojů o umístění. Ze skupiny A postoupilo do boje o 5. a 6. místo družstvo „Zubří A - chlapci“, kteří obsadili konečné 5. místo, když v rozhodujícím utkání porazili „Skalní orly“.  O medailové třetí místo svedla boj družstva „Černých draků ze Sedmikrásky“ a „Borců ze ZŠ Videčská“. Draci nakonec 3. místo ze svých drápů nepustili. Finále mezi Pandami z Května a Zubřím B vyznělo nakonec lépe pro Zubří, které potvrdilo, že kluci v Zubří dostávají „do peřinek místo dudlíku házenkářský míč“. Je třeba zmínit i další účastníky turnaje – Holky z Lesany Zubří A a jejich B tým, ZŠ Hutisko a Podskaláci.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také různé ceny a taky trochu těch šrámů a modřin, které k házené patří. Není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem žákům sportovních tříd ze ZŠ Pod Skalkou, kteří pomáhali svým učitelům při organizaci a vedení družstev.

M. Janošek  

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola