Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro druhé třídy ZŠ24.5.2016

Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání a házení na branku při „malé házené“.

Ta se hraje na polovině běžného hřiště pro házenou. Do haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji.

Deset družstev se zúčastnilo také závěrečného turnaje Školní ligy 19. 5. 2016 určeného pro druhý ročník ZŠ. Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Ze skupiny A postoupila do boje o 5. a 6. místo „Podskalka“ a obsadila nakonec 6. místo. Jen o horší skóre se do úspěšného boje o 5. místo dostaly ze skupiny B „Holky z Lesany“.  O medailové třetí místo svedly boj družstva Bílých vlků z Května a ZŠ Videčská, která zvítězila. Finále mezi Sedmikráskou a Dravci z Května bylo vyrovnané (10:9), ale kolektivní pojetí hry Sedmikrásky slavilo nakonec úspěch. Je třeba zmínit i další účastníky – Bílí tygři z Května, Skalka, ZŠ Koryčanské Paseky a Podskalio team.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také různé ceny a taky trochu těch šrámů a modřin, které k házené patří. Není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou a taky z 5. května, kteří pomáhali svým učitelům při organizaci a vedení družstev.

Mgr. Miloslav Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola