Rožnovská a Radhošťská šk. liga v házené pro 2. tř. ZŠ12.2.2017

Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje na polovině běžného hřiště pro házenou. Do haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji.

Osm družstev se zúčastnilo turnaje Školní ligy 8. 2. 2017 určeného pro druhý ročník ZŠ. Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Ze skupiny A postoupila do utkání o sedmé až osmé místo družstva Zubří B a Lesana B. Do boje o 5. a 6. místo postoupila celkově šestá ZŠ Pod Skalkou pod názvem „Orli skalní“. Úspěšný boj o 5. místo absolvovali Ještěři ze Sedmikrásky. O medailové třetí místo svedly boj družstva Barbuláci ze Záhumení  a ZŠ Zubří A, která zvítězila. Finále mezi Modrými kobylkami  z Videčské a Lesanou A vyznělo ve prospěch prvně jmenovaných kobylek.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také různé ceny a taky trochu těch šrámů a modřin, které k házené patří. Není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem osmákům a deváťačkám ze ZŠ Pod Skalkou, kteří pomáhali při organizaci.

Mgr. Miloslav Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola