Republikový úspěch našich basketbalistek3.5.2019

Basketbalistky ZŠ Pod Skalkou se prosadily na republice

 

Před třemi týdny jsme zveřejnili článek o postupu děvčat ze ZŠ Pod Skalkou z Rožnova pod Radhoštěm na republikové finále žákyň II. ročníku základních škol do Karlových Varů. Hráčky Podskalky vyhrály postupně okrskové a krajské kolo a zvítězily také na kvalifikačním turnaji o účast na závěrečném republikovém finále, kterého se mohlo zúčastnit šest nejlepších týmů z ČR.

Na republikové finále, které se konalo od 23.4. do 25.4.2019 v Karlových Varech, odjížděla děvčata z Rožnova v plné sestavě. Vlakem do Prahy a následně do Varů to sice trvalo asi 8 hodin, ale první den nebyl hrací, takže na první utkání druhý den ráno se mohla děvčata náležitě připravit. První soupeř, domácí družstvo ZŠ Karlovy Vary-Poštovní, bylo houževnaté, ale krok s družstvem z Valašska drželo pouze do konce poločasu (17:14). Poté se holkám z Rožnova podařilo odskočit a dojít si pro vítězství (43:22). Do finále se probojovaly také dívky ze ZŠ Ústí nad Orlicí-Třeboňská, které jasně přehrály Karlovy Vary. Ve tříčlenné tabulce se tedy v dalším utkání rozhodovalo o vítězství ve skupině. Po zranění klíčové hráčky Ústí se utkání od první čtvrtiny vyvíjelo nečekaně hladce ve prospěch ZŠ Pod Skalkou a po poločase 25:15 skončilo utkání 42:22. V semifinálovém utkání se družstvo potkalo s druhým týmem vedlejší skupiny, kterým byla ZŠ Příbram-Březové Hory. Kompaktní družstvo v basketbalových dresech Příbrami se nenechalo znejistit vynikajícím vstupem Podskalaček do utkání, kdy pod košem v první čtvrtině vládla 190 cm vysoká Kateřina Ebenhöhová. Po třetí čtvrtině byl stav vyrovnaný 28:28, ale vstup do poslední části nevyšel a minutu před koncem prohrávala děvčata z Podskalky o 7 bodů. Osm bodů zaznamenala v poslední části Vendula Zlámalová, která se nevzdávala a pět sekund před koncem snížila ztrátu na tři body. Po výhozu Příbrami se stalo něco, co nikdo nečekal. Hráčka Příbrami si dala omylem vlastní koš a rozdíl byl tři sekundy před koncem o jediný bod. Rozhozené soupeřky rozehrály tak nešťastně, že se míč dostal opět do rukou Podskalaček, které ovšem minuly (38:39).  Tato první letošní porážka je posunula do boje o třetí místo. Tam na ně čekal již známý soupeř ze ZŠ Ústí na Orlicí, který podlehl pozdějšímu vítězi Gymnáziu prof. Jana Patočky z Prahy. Utkání o bronz se zdaleka nevyvíjelo tak dobře jako předcházející den. Ústí si vytvořilo šestibodový náskok, který se podařilo na konci první čtvrtiny snížit na 6:10. V dalších čtvrtinách si ale děvčata ze ZŠ Pod Skalkou vytvořila náskok a vítězství si už pohlídala (37:22).   

Po vynikajících výkonech se tak ZŠ Pod Skalkou podařilo obsadit konečné 3. místo a dosáhnout tak pro svou školu velkého sportovního úspěchu, na kterém se podílela základní sestava ve složení Vendula Zlámalová, Kateřina Ebenhöhová, Eliška Baratková, Kateřina Halamíčková a Monika Bilová. Základní sestavu na turnajích doplňovaly Nicol Kaiserová, Karolína Frydrychová, Soňa Bilová, Martina Bilová, Julie Horutová a Kateřina Fukalová. Realizační tým tvořili trenér Zdeněk Tolar, asistent trenéra Miloslav Janošek a vedoucí družstva Lumír Ondřej.

Dne: 27. 4. 2019 v Rožnově pod Radhoštěm

Autor článku: Miloslav Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola