Recitační soutěž15.2.2015

Ve  čtvrtek 5. 2. se na 1. stupni  konalo školní kolo v recitační soutěži. Celkem se zúčastnilo 38 žáků, ti soutěžili ve třech kategoriích.

Výhercem 0. kategorie se stal Morgan Grund z 1.A, na druhém místě se umístila Alžběta Kalinová z 1.A a třetí místo patří Martinu Stančíkovi z 1. A.

Do 1. katagorie  byli zařazeni  druháci a třeťáci. První místo získala Kateřina Fukalová ze 2. B, druhé místo patří Šárce Martinákové ze 3. A a o třetí místo se dělí Julie Stančíková s Amélií Šotkovou ze 3. A.

A v kategorii druhé, v níž soutěžili žáci čtvrtých a pátých tříd, to dopadlo následovně. První cena náleží Jiřímu Pečivovi z 5. A, na druhém místě jsou Monika Drexlerová ze 4. B a Kateřina Halamíčková z 5. A, třetí místo patří Elišce Baratkové z 5. A.

V pondělí 9. února 2015 se v podkroví Městské knihovny uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 2. stupně. 13 příznivců českého jazyka uctilo jeho krásu přednesem poezie i prózy. Porotu tvořily vyučující českého jazyka, a to p. uč. Rafailovová, Vráblová, Štědrá a Kubečková.

V kategorii 6. a 7. tříd si nejlépe vedli tito žáci: na 3. místě Beata Balažovičová z 6. A, 2. místo obsadil Jan Pečiva ze 7. B a vítězkou se stala Veronika Bělunkové ze 7. B.

kategorii 8. a 9. tříd ocenila porota 3. místem přednes Sabiny Zvonkové z 8. B, jako 2. se umístila Petra Vinovská z 8. B a vítězkou je Markéta Němečková z 8. A.

Všem recitátorům děkujeme za účast. V okrskovém kole, které se uskuteční 27. února na ZŠ Videčská, budou naši školu reprezentovat recitátoři, kteří se ve školním kole umístili na 1. a 2. místě. Přejeme jim hodně štěstí.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola