Radek Pernica vítězem Technického talentu29.11.2017

Žák 7. ročníku na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Radek Pernica, byl 6. října 2017 vyhlášen jako jeden z pěti vítězů Technického talentu pro rok 2017. Radek navštěvuje technický kroužek robotiky a zaměřuje se na jednoduché konstrukční a elektro-technické zapojení. Sestavil například malý ventilátor z merkuru, ruční svítilnu či zesilovač. Soutěž Technický talent města Rožnov vyhlásilo město a  byla určena pro žáky 2. stupně, kteří mají mimořádné technické schopnosti nebo byli úspěšní na soutěžích technického směru.

Slavnostní předání proběhlo na MěÚ v Rožnově. Kromě cenných darů a upomínkových předmětů, dostali výherci možnost navštívit i firmu BROSE. Ve čtvrtek 9.11.2017 tedy Radek Pernica s p.vych.Kunertovou navštívili tuto firmu. Celé dopoledne se během pestré a poutavé prohlídky věnovali Radkovi a dalším výhercům soutěže, vedoucí a  mistři jednotlivých úseků, a dokonce se s oceněnými setkal i p.ředitel Strakoš. Vysvětlil tak zaměření firmy a při osobní prohlídce celým provozem měli žáci možnost udělat si přehled, jak vzniká mj.takový zámek do automobilových dveří.Prošli zkušebnou, setkali se s vývojáři nebo nahlídli do montáže. Radka nejvíce zaujala práce robotů, kteří nahrazují práci lidí a „šnekovač“, který nasazoval „šneky“ na motory. Zároveň se Radkovi líbila i péče a starost o zaměstnance firmy Brose. Různé programy nebo např.itělocvična pro zaměstnance jen přispívají ke spokojenému pracovnímu procesu ve firmě BROSE. Na závěr celé prohlídky byl slavnostní a velice chutný oběd s panem ředitelem. Toto  dopoledne bylo moc zajímavé a příjemné. Děkujeme firmě BROSE za možnost podívat se, jak se v této firmě pracuje.

                                                                                   Vendula Kunertová, DiS

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola