Prvňáčci v předvánočním Muzeu v přírodě21.12.2015

I když to venku moc vánočně nevypadá, malé sovičky se vydaly do Valašského muzea v přírodě na program Vánoce na dědině, kde se dozvěděly, jak se slavily Vánoce před sto i více lety, jak se vyrábí vlna, jak se dříve předlo na kolovrátku nebo vyřezávalo ze dřeva.

Seznámili jsme se s Luckami, které od nás peříčkem odmetly všechno zlé a přikouzlily vše nejkrásnější v novém roce. V kovárně nám pan kovář na památku vypálil obrázek s logem Vánoce na dědině, vyzkoušeli jsme i vánoční oplatky. Děti si připomněly vánoční zvyky, jako je krájení jablíčka, lití olova nebo pouštění lodiček. Ve staré škole jsme si zazpívali koledu a také vyzkoušely oblečení tehdejších dětí. Venku jsme potkali také Mikuláše a čerty, kteří nám po zazpívání koledy dali ochutnat sušená jablíčka. Krásné dvě hodiny jsme zakončili v chalupě, kde nás pohostili bylinkovým čajem a perníkem.

Kateřina Knápková, učitelka 1. třídy

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola