Prodej Vánoční hvězdy na Podskalce15.12.2017

Vánoční hvězda nebo Poinsettia je květina, která se v posledních letech stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné děti se živá květina stala symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. V letošním školním roce se naše škola zapojila do charitativní sbírky, kterou organizuje Šance Olomouc-sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí. Akce spočívá v prodeji Vánoční hvězdy a výtěžek poputuje na Hematoonkologické oddělení Dětské kliniky FN Olomouc na humanizaci dětského hemato-onkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčběNa oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Moc děkujeme žákům i zaměstnancům ZŠ Pod Skalkou, kteří si zakoupili Vánoční hvězdu a přispěli takto na onkologicky nemocné děti.

 Vendula Kunertová, DiS, vychovatelka ŠK

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola