Přírodovědný klokan16.10.2017

Přírodovědný klokan


Ve středu 11. října 2017 se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kategorie Kadet. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Celkem 49 soutěžících řešilo test s 24 soutěžními úkoly z oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí (40 minut test + 10 minut organizační záležitosti).
Absolutním vítězem naší školy se stal Ondřej Chovanec z IX. B, na 2. místě Jakub Doruška z IX. A a na 3. místě Matouš Šimeček z IX. A.
Jestli naši borci obstojí v celorepublikové konkurenci se ještě uvidí, ale přesto všem soutěžícím děkuji za hojnou účast, vítězům gratuluji a budu se těšit, že se přírodovědný klokan stane na naší škole tradicí…
Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.
 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola