Poprvé na pIšQworkách 201313.11.2013

Není snad nikdo, kdo by neznal hru piškvorky. Touto oblíbenou hrou často krátíme svou volnou chvíli. Nejen, že se u piškvorek dobře pobavíme, ale hlavně si při nich procvičíme naše logické myšlení. Občanské sdružení Student Cyber Games každoročně pořádá Mistrovství škol ve hře pIšQworky.

V rámci školního klubu jsme se rozhodli zkusit štěstí a přihlásili jsme se do soutěže „pIšQworky 2013“. Oblastní kolo této soutěže se konalo v úterý 12. 11. ve Vsetíně na Střední průmyslové škole strojnické. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů, které byly složeny z žáků 8.- 9. tříd základních škol a převážně studentů středních škol. Naši školu reprezentovalo celkem 20 žáků z tříd 8.B, 9.B a 9.A. Podařilo se nám utvořit celkem 3 soutěžní týmy, které během celé soutěže porovnával své síly s ostatními týmy přihlášených škol. V tomto oblastním kole jsme patřili k nejmladším účastníkům. S potěšením mohu říci, že ve srovnání s ostatními školami jsme dali dohromady nejpočetnější soutěžní skupinu.

Po zahájení soutěže proběhlo rozlosování týmů do skupin. Následovaly jednotlivé vyřazovací zápasy. Konkurence byla velká, a tak dva naše týmy byly po dvou odehraných kolech vyřazeny. Tým 9.A sice postoupil do čtvrtfinále, ale na vítězné příčky jsme se už nedostali.

Při samotné hře se žáci naučili nejen fair-play, ale především týmové spolupráci. Přestože jsme nevyhráli, všem žákům velice děkuji nejen za pěknou reprezentaci naší školy, ale také za příjemný společně strávený den.

Jana Štěpánková, vychovatelka školního klubu

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola