Podzimní výlet rodičů a dětí z 5. A 20.10.2015

Mlha, zima, pofukuje ostrý větřík, ve vzduchu je cítit první sníh, ideální čas na …výlet! Tak to aspoň vidí rodiče a děti z 5. A. Proto je podzimní sobotní dopoledne (10. 10.) zastihlo na svazích Bačáku, když se ploužili prudkými serpentinami na Javorník.

Přesněji řečeno ploužila se jen paní učitelka. Děti naopak skákaly jako srnky z jedné strany cesty na druhou a prodíraly se porostem během soubojů mezi Trpaslíky a Hnědými psy. Výstup zpestřily zajímavé nálezy, např. suchohřiby, srnčí lebka aj.

Maminky měly čas si během chůze popovídat a užít si barevné podzimní krásy.

Na vrcholu bylo snad ještě nevlídněji než v Rožnově. Uvnitř vyhřáté chaty u horkého čaje a polévky se naplánovala zpáteční trasa. Jen daleké výhledy z rozhledny jsme si museli schovat na příště. Následoval rychlý sešup ke kolibě na Dolních Pasekách a ve tři už jsme se loučili u školy.

Všechny děti si zaslouží pochvalu za příkladnou sportovní morálku. Ani jedno kňourání, ani jedna stížnost, a to někteří jedinci podnikli túru ne sice v „bačkůrkách“, ale v gumácích, které také naděly při ranním srazu paní učitelce na čele vrásky.

Další výlety s takto zdatnými chodci budou určitě následovat!

S. Hambálková

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola