Podzimní výlet 8. B6.12.2015

Dne 14. 10. 2015 se uskutečnil třídní výlet 8. B: Putování za Radhoštěm a jeho legendami. Ráno nás přivítalo chmurné počasí, které nás chtělo odradit od pokoření tohoto krásného vrcholu. Po dlouhých debatách, tedy spíše brumlání třídního učitele, že tam umrzneme, jsme se nakonec sebrali a autobusem vyjeli na Pustevny.

Kupodivu nahoře bylo ještě hnusněji a úsměvy na tváři nám vymrzl na celý den. Rychle se holky vyfotily jako modelky před ohořelými kulisami Libušina a pádili jsme směre na Radegast. Na rozhledně jsme si něco málo řekli o historii Pusteven, Jurkovičovi a jménech okolních kopců a jejich legend, které se kolem nich točí. U sochy Radegasta pak došlo zase k selfie focení a přání u palce sochy. Odchytla si nás tam jedna babička a holkám pověděla, že si před 40 lety taky něco přála a splnilo se ji to. Při tom pohlédla na svého manžela vedle a usmála se. Holky v tu chvíli zběsile palec Radegasta pucovaly a líbaly, tak snad za 40 let budou taky tak spokojené.

Počasí se udobřilo a my jsme závodili se zamilovaným párem směrem na vrchol. Prohráli jsme. Holky byly loudavé a kluci zase našli sníh, tak si umíte představit, co se stalo. Na Radhošti jsme sedli do restaurace, dali jsme si teplý čaj a česnečku či kyselici dle chuti. Holky pak daly číšníkovi tuzér ve formě bonbónů a zvědavě po něm pomrkávaly. Na Radhošti jsme si zase něco řekli o historii a legendě zlaté sochy na Radhošti, i když Viky moc nadšeně nevypadal. Holky vytáhly své půvabné pláštěnky z odpadkových pytlů a láskyplně objímaly při focení naše věrozvěsty. Při cestě směrem dolů pláštěnky použily jako boby a na trávě se za chvíli některé z nich válely z kopce dolů se slovy: „však mamka to vypere“. Po cestě zpět jsme si ještě zahráli skalní golf, kde prokázali svou šikovnost v odpalech, a za deště nakonec prchali směrem ke škole a rozloučili se. Celkově byl výlet velmi zdařilý, trochu i poučný a hlavně úsměvný. Příští rok nám snad vyjde krásnější počasí. I když Radhošť za deště byl pro mnohé něco nového.

M. Sedlák

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola