Podskalka pořádala basketbal7.2.2016

Tělocvikáři pod vedením pana učitele Zdenka Tolary pořádali v pátek 22. 1. 2016 okrskové kolo v basketbalu. Po loňském vysokém počtu účastníků, kdy postupovaly ZŠ Zubří a ZŠ Hutisko, se letos sešly v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou pouze tři týmy a postup do okresního kola si tak mohl vybojovat pouze vítěz.

Kromě pořádající Podskalky se představily družstva ZŠ Videčské a ZŠ Sedmikrásky, která byla posílena i dvěma děvčaty. Ta si vedla proti klukům velmi dobře a ukázala, že basketbal není jen o výšce a síle, nýbrž především o technice. Pěkný turnaj, který se hrál dvoukolově, přerušilo hned na úvod zranění domácího hráče Filipa, který byl převezen do nemocnice ve Val. Meziříčí. Filipovi přejeme všichni brzké uzdravení zraněného prstu levé ruky a rychlý návrat k míčovým sportům. Kluci z Podskalky byli tvořeni několika bývalými a současnými házenkáři, ale také jedním tenistou a dvěma fotbalisty. V průběhu více než jednoho měsíce se v tělesné výchově věnovali basketbalu a bylo to znát. Vítězství v jednotlivých utkáních byla jednoznačná, i když soupeři nedali klukům nic zadarmo. Druhé místo patřilo ZŠ Videčské a sympatický výkon podalo družstvo na třetím místě ZŠ Sedmikráska. V tělocvičně pod elektronickou časomírou se odehrála kvalitní utkání, a co těší nejvíce v naprosto přátelském a sportovním duchu. Poděkování patří holkám zapisovatelkám a klukům časoměřičům z devátého ročníku. Hráčům přejeme úspěch v okresním kole.

M. Janošek

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola