Podpořili jsme projekt Sněhuláci pro Afriku22.2.2015

Již podruhé se naše škola zapojila do charitativního projektu „Sněhuláci pro Afriku“ aneb Děti pomáhají dětem.

Každoročně je hlavním cílem tohoto projektu postavit v jeden určený den co nejvíce sněhuláků, uspořádat charitativní sbírku a tímto podpořit život dětí v Africe. Africké děti si ve své zemi nemohou postavit sněhuláka, některé z nich se ani nikdy nedostanou do školy…ovšem nyní jsme dostali možnost změnit to k lepšímu.

Celá „sněhuláková“ akce probíhala na naší škole v první polovině února. Jedno slunečné odpoledne jsme se společně s žáky, učiteli a několika rodiči sešli před budovou školy. A tak stavění sněhuláků různých velikostí a tvarů mohlo začít. Děti byly teple oblečeny, nikomu nechyběly pořádné rukavice a někteří si vzali na pomoc dokonce lopaty i malé lopatky na odhazování sněhu. Jelikož byl sníh dost zledovatělý, některé výtvory se moc sněhulákům nepodobaly, ale zato jsme se všichni během stavění pořádně pobavili. Ráda bych poděkovala především dětem a vychovatelům naší školní družiny a třídám 6. B, 7. A a 8.B a všem ostatním dětem a učitelům, kteří se zapojili do stavění sněhuláků. Velký dík patří také našim nejmenším žáčkům. Ti ve výuce nelenili a vyzdobili své třídy a školní chodby krásnými sněhuláky, které vyráběli se svými učitelkami v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností.

Podařilo se nám vytvořit a nakreslit dohromady 76 sněhuláků. Během celé naší „sněhulákové“ akce probíhala na naší škole dobrovolná sbírka na podporu dětí v Africe, vybrané peníze budou zaslány na konto charitativní sbírky „Sněhuláci pro Afriku“. Děkujeme všem žákům i učitelům, kteří se na sbírce podíleli. Zároveň se zúčastníme soutěže „O nejoriginálnějšího sněhuláka“. Loni měla naše fotografie velký úspěch, umístili jsme se na 2. místě a podařilo se nám vyhrát věcné ceny. Necháme se překvapit, jak se naše letošní sněhuláková fotka bude líbit. Budeme se těšit na další ročník projektu Sněhuláci pro Afriku!

Jana Štěpánková, vychovatelka ŠK

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola