Pískohraní aneb Udělej si vlastní mandalu5.5.2015

V pondělí 4.5. se konalo ve školním klubu pískohraní. Poslední dobou je tato zajímavá technika tvoření z písku velmi aktuální.

Chtěli jsme se o pískohraní dozvědět něco víc a tak jsme si objednali workshop. V pondělí odpoledne jsme se sešli ve školním klubu a měli jsme možnost vyzkoušet si práci s barevným pískem. Našim tématem byly mandaly – symbolické magické obrazce. Workshopu se účastnili převážně žáci 5. a 6. tříd, holky i kluci. S touto technikou se všichni setkali poprvé. Každý žák si vybral šablonu mandaly, zvolil barvy dle své fantazie a postupně vytvořil vlastní originální obrázek z písku. Během tvoření jsme se naučili něco o pískohraní, také jsme se dozvěděli, co jsou to mandaly a hlavně jsme pěkně relaxovali. Povedené obrázky nyní poputují do rukou maminek, které si je ke Dni matek jistě zaslouží. Jsem ráda, že pískohraní děti opravdu zaujalo a workshop se jim líbil. Někteří z nich si plánují zakoupit vlastní sadu písků, aby si mohli tvořit sami doma. Těším se na další společnou akci!

Jana Štěpánková, vychovatelka ŠK

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola