Pasování na čtenáře25.6.2018

Pasování prvňáčků na čtenáře v knihovně

V pondělí 18. června se prvňáčci vydali do knihovny v Rožnově pod Radhoštěm, aby byli slavnostně pasováni na čtenáře. Celé pasování provázela paní Čapková a pejsek s kočičkou. Nejprve jim zahráli pejsek s kočičkou pohádku o tom, jak pekli dort. Děti pozorně poslouchali a po pohádce se děti dohodli, že poradí pejskovi i kočičce, jak mají příště upéct dort správně, aby je zase nebolelo bříško. Každý prvňáček dostal část receptu a musel předvést, jak se během první třídy naučil číst. Když děti přečetli celý recept na tvarohovo-kakaový dort, paní Čapková je moc pochválila a potom už mohlo dojít ke slavnostnímu slibu a k pasování na čtenáře. Dětem se tato akce moc líbila a z knihovny si přinesli kromě zážitku i průkazku čtenáře, upomínkový list, odznáček čtenáře a knížku na památku. Ještě než jsme se odebrali zpátky do školy, děti si mohli prohlédnout dětské oddělení v knihovně a většina si dokonce půjčila i svoji první knížku na čtení.

                                                                                                  V. Kunertová, DiS

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola