Pár řádků ze školního života „kaktusáků“ 6. B22.10.2014

Prvního září 2014 se sešel ve třídě 6. B nový kolektiv šestnácti žáků se svou třídní učitelkou Zuzanou Vráblovou. Přidělená třída fyziky působila dost prázdně a neútulně.

Toho kreativní šestnáctka využila ve svůj prospěch a na prázdné žluté zdi namalovala kaktusy. A proč šesťáky inspiroval právě tento pichlavý sukulent? Žáci vycházeli z toho, že se nachází v učebně fyziky. V rámci společné diskuze si připomínali slavné vynálezce, a když zaznělo jméno Edisona, rozsvítil se v hlavách nápad využít vizuální podobnosti žárovky s kaktusem. Třída si začala říkat „kaktusáci“ a nechala se obklopit nejen kaktusy kreslenými, ale i těmi živými v květináčích.

Středa 10. září se zapsala do paměti jako den velkého šprýmu pana učitele Tolara, který do třídní knihy 6. B připsal nového spolužáka mexického jména – John Tequila. Informace o novém „kaktusákovi“ se šířila rychlostí laviny a znejistila všechny vyučující i vedení. Nakonec se vtípku všichni zasmáli a tequilovská historka se zajisté bude vyprávět ještě hodně dlouho.

Úsměvné a pohodové dny pak pokračovaly na adaptačním kurzu na Čartáku na Soláni, kde vyrazili s třídními učitelkami nejen 6. B, ale i 6. A. Celý program byl pestrý a zábavný. Počasí umožnilo uskutečnit všechny aktivity na čerstvém horském vzduchu. Vedle sportovních her, si školáci zahráli i slovní hru scrable. Šesťáci zjistili, že je důležité vzájemně se poznat, respektovat a naučit se týmové spolupráci.

Start nového školního roku byl vskutku famózní a všichni se těší na to, co nového nás čeká.


Kaktusáci, třídní pisatelka Andrea Drexlerová a třídní učitelka Vráblová
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola