Oznámení o ukončení provozu školního bufetu2.1.2017

Ke dni 23. 12. 2016 byla ukončena činnost školního bufetu s ohledem na vyhlášku č. 282/2016 o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet a prodávat ve školách a školských zařízeních, vydanou na základě § 32 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění zákona č. 82/2015 Sb a zákona č. 178/2016 Sb.

Jedná se o tzv. „pamlskovou vyhlášku“, která přísně definuje požadavky na potraviny, které lze nadále nabízet k prodeji ve školách a školských zařízeních. Vzhledem k tomu, že sortiment, který by vyhovoval této vyhlášce, je minimální, rozhodla se p. Žďárková po dohodě s vedením školy provoz bufetu ukončit. Žáci mají možnost přihlásit se k odběru snídaní připravovaných školní jídelnou a mohou si zakoupit mléčné výrobky distribuované ve školním automatu projektu Happysnack, který splňuje požadavky této vyhlášky.
 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola