Osmáci na běžkách24.2.2022

Běžkování na Pustevnách 8.A

Vysoké teploty a žádný sníh v Rožnově naznačují, že se blíží jaro.  Na Pustevnách ale leží stále sníh a je ho dost i na běžkování. Toho využila 8.A, která ve středu 23. února v 8.30 h. vyrazila autobusem na běžecké okruhy na Pustevnách.

Celému běžkování předcházela příprava ve škole, kde si žáci 8.A vybírali správné velikosti běžeckých lyží a hůlek a také běžkařské boty. Autobusem na Pustevny přijelo 24 dětí s třídním učitelem Janoškem a paní asistentkou Renatou Trančíkovou. S odvozem lyží pomohl vstřícný tatínek a tak si lyže všichni přebrali až na Pustevnách. Po úvodní instruktáži k obouvaní bot, nacvakávání běžek a správnému uchopení hůlek se všichni předvedli v blízkosti lyžařských chatek a teprve potom mohli někteří vyrazit na závodní okruhy. Mnozí stáli na běžkách poprvé a tak si troufli jen na kroužení kolech chatek, ale jiní začátečníci se pustili i na 5km dlouhý okruh. Ten nakonec objelo asi 15 dětí s paní asistentkou. Před tím bylo ale nutné upravit lyže, protože čerstvě napadlý sníh se lepil na skluznici a znemožňoval hladkou jízdu.  Zdatnější běžkaři oběhli i více okruhů. Asi v jednu hodinu se zašli všichni posilnit do restaurace Valaška a autobusem v 13.45 se jelo do Rožnova.

23.2.2022, Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola