Olympiáda v anglickém jazyce14.2.2019

English Competition at our School

V I. kategorii žáků 6. a 7. tříd se „olympiády v anglickém jazyce“ dne 23. 1. 2019 zúčastnilo 30 žáků. Pouze 11 dětí s nejvyšším součtem bodů za Reading a Listening pokračovalo do poslední části – Speaking. Žáci 6. ročníků spíše sbírali zkušenosti, ale doufáme, že se příští rok opět přihlásí, aby viděli, jaké pokroky za jeden rok udělají. Nejlépe si vedli Pala D. a Žitník T. na děleném 4. -5. místě, Šebestyen na místě třetím a před Kubou Šimurdou se na první místo „prospeakoval“ Zdenda Knébel. Ten pojede sbírat zkušenosti do okresního kola do Val. Meziříčí.

V II. kategorii pro žáky 8. a 9. tříd se soutěže zúčastnilo 31 dětí ze ZŠ Pod Skalkou. Po úvodní části Reading a zajímavé části Listening (bajka o antilopě, opici a lvu) postoupilo do části Speaking 12 nejlepších žáků. Na příčky nejvyšší potom v celkovém hodnocení vystoupali Janošek M. a Onheiser P. (dělené 5. - 6. místo), na 4. místo Vachník P. a 3. místo získala zaslouženě Natka Dvořáková. Druhé místo patřilo nadějné osmačce Anetě Klasové. Vítězství si vybojovala Míša Žárská, která z 33 možných bodů ze tří částí získala 32 bodů. Míša nás bude reprezentovat v okresním kole,  které se koná 19. 2. 2019.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům, že si přišli ověřit své schopnosti v tak hojném počtu.

Mgr. Miloslav Janošek, Mgr. Lucie Hambálková, dne 12. 2. 2019 v Rožnově pod Radhoštěm

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola