Night in the Gym - 7. A9.5.2017

Třídní akce nesla název „Noc v tělocvičně“, ale začala už na rožnovském vlakovém nádraží, a to 8. 5. 2017. Na nádraží se potkalo 13 žáků 7.A a třídní učitel. Všem přišla popřát šťastnou cestu paní ředitelka Kubečková se svým loveckým psem – jezevčíkem Ledinkou.

Vlak nás dovezl do Val. Meziříčí a potom do Veřovic. Cíl naší trasy byl Rožnov, jenom nebylo jasné, jestli se cestou zastavíme na Velkém Javorníku.  Hned první prudká odbočka, kterou učitel nazval „zkratkou“, nás na Javorník zlákala. Strmá cesta nahoru, trochu bloudění a někteří začali litovat,  že nesedí doma u „kompů“. Nicméně se pod vrcholem všichni rozhodli, že ho zdolají, a to jim třídní nabídl, že se může jít klidně už zpátky do Rožnova, protože se výstup nečekaně protáhl. V čele nás vedla k vrcholu neúnavná Zuzka. Vzadu to jistil neúnavný vypravěč Lukáš. Nahoře začala první skupinka obdivovat město pod Javorníkem a hledat své domovy. Celkem důvěryhodně ukazovali, kde bydlí. Museli jsme je upozornit, že to není Rožnov, ale Frenštát. Pan vedoucí už měl po zavíračce vytřeno a zavřeno, takže nám podal kofoly alespoň ven. Většina ještě s kofolou v ruce vystoupala na rozhlednu a dosáhla tak nejvyššího výškového bodu asi 930 m. n. m. Při cestě zpět si už všichni mohli pořádně popovídat, protože se jim dostávalo  více kyslíku. Mohly se tak  řešit problémy vztahové a problémy z mládí – nejdelší vlasy Kuby B. ve školce, zálety největších záletníků atd. Došli jsme k dřevěné hospůdce na Dolních Pasekách a i zde bylo zavřeno a vytřeno, ale i zde nám nalili kofolu a podali nám ji ven. Katka nám řekla, co se stane, když plivnete žirafě do obličeje, a jiní si zavzpomínali na své mládí na dětském hřišti, viz foto - Vláďa a autíčko. Potom se šlo dále, naproti nemocí unavenému Ondrovi, který se připojil až nyní.

Ve škole jsme si zařídili spaní na žíněnkách v tělocvičně a neodbytná a hladová Jana se dočkala cesty na Písečnou na polévku. Kuchař to ale zabalil už v osm večer, a tak jsme odešli s prázdnými žaludky. Ze školy se tak objednala pizza, a když ji přivezli, vyzkoušela Jana pana dovozce z matematiky a nakonec mu dala celou sumu peněz za asi 7 objednaných pizz. Následovalo sledování, povzbuzování, řvaní a radost při hokejovém utkání MS mezi ČR a Finskem,  kde jsme otočili stav z 0:3 na 3:3, abychom v závěru vyhráli druhý bod v nájezdech. Fotky jsou zde trochu rozmazané. Kabinet, kde se hokej sledoval, byl v pohybu. Usínalo se těžce, po takovém hokeji. Ale šlo to, pod dohledem statného neúnavného dozorce. Ráno už jen rychle na snídani do Penny a první hodinu písemka z dějepisu s panem učitel Ondřejem. Probuzení se dostavilo neočekávaně rychle a tvrdě. Jinak se to asi vše povedlo, teda až na ten dějepis. 

PS: Dopoledne ve škole byli všichni hodní a unavení. Odpoledne spal nejdéle Filip, a to od 15 do 22 hodin, a potom zase usnul po půlnoci a spal až do rána. Asi se večer v tělocvičně nevyspal.

M. Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola