Nejlepší sběrači v Kovozoo23.5.2019

Nejlepší sběrači v KOVOZOO

    Letos jsme 30. dubna navštívili ve Starém Městě jedinečnou ZOO, která nemá v celé Evropě obdoby. Je originální a unikátní svým provedením. Zvířata ve skutečné velikosti jsou vyrobena z kovového odpadu, ale vypadají jako živá. Zvířat bylo nepřeberné množství a u každého z nich byly naučné tabule z jejich života.Cílem Kovozoo je ukázat lidem, že i staré, rezavé materiály mohou být využity na krásné výrobky. Při komentované jízdě ve vláčku Steelinka a z vyhlídkových lávek jsme viděli svět zpracování a recyklace odpadů. Prošli jsme si letoun L-610, z majáku jsme viděli do širokého okolí a prozkoumali jsme loď Naděje, kde jsme si zatočiliopravdovým kormidlem.Uvědomili jsme si, kolik úsilí a práce dalo vytvořit tento neskutečný areál. Zájezdu se zúčastnilo 41 žáků z 1. a 2. stupně. Byli mezi nimi nejlepší sběrači papíru, PET lahví, baterií, dále i členové Ekotýmu. Na cestě zpátky jsme se ještě zastavili ve Vizovicích, abychom si koupili chybějící dobroty a tekutiny. Po vyčerpávajícím lehce deštivém dopoledni nás autobus dovezl v pořádku domů.Díky zážitkům a pěkným fotografiím budeme na výlet dlouho vzpomínat. Děkujeme Městu Rožnov p/R za finanční podporu a doufáme, že příští rok budeme mít zase možnost naše sběrače patřičně odměnit.

                                                                                                                             Zuzana Mrlíková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola