Návštěva partnerské školy18.6.2018

Návštěva partnerské školy z Považské Bystrice u nás
Ve čtvrtek 7. června nás přijel navštívit plný autobus kamarádů ze Slovenska spolu s vedením ZŠ Stred z Považské Bystrice. Strávili s našimi žáky pěkné chvíle a odpoledne pokračovali do ZOO Lešná. Mladší děti si spolu s páťáky zahrály stolní tenis a korfbal. Děvčatům se nejvíce líbil playstation zakoupený Sdružením rodičů, mohla si tak zatancovat podle obrazovky. Druhý stupeň nadchnulo naše nové hřiště, kde si zahráli česko-slovenské utkání ve fotbale, vybíjené a basketu. Prošli jsme si společně školu a před odjezdem se všichni naobědvali v naší jídelně. Přáním slovenských dětí bylo mít ve škole podobné hřiště jako na Podskalce, korfbal a playstation. Také jim chutnalo v jídelně a líbilo se jim prostředí školy.  Koordinátorky Ekoškoly a Zelené školy si naplánovaly společné ekologické aktivity. Příští rok se na oplátku vydáme na Slovensko my. Mladší děti překvapilo, že si se slovenskými dětmi navzájem dobře rozumíme. Bylo to velmi příjemné setkání, které si brzy zopakujeme.
                                                                                                       Zuzana Mrlíková, třídní učitelka 5.A
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola