Naši žáci studenty Dětské univerzity v Olomouci2.3.2016

Třináct statečných žáků naší školy se ve středu 24. února stalo studenty Dětské univerzity v Olomouci. Studium započalo imatrikulačním aktem, kterého se účastnili představitelé fakult, které připravují přednášky. Noví studenti složili „studentský slib“, dostali index a poprvé si zazpívali studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Teď je již čeká 10 interaktivních přednášek, které pro ně připraví ti nejpovolanější odborníci z Univerzity Palackého. S předstihem si tak vyzkouší studium na vysoké škole a získají tak rozhled v rozmanitých vědních oborech. Odměnou jim budou nejen nabyté vědomosti, ale také diplom o absolvování, který jim bude předán při slavnostní promoci 18. května.

A co na svou první imatrikulaci říkají naši noví studenti:

Lada: Hezké, ale krátké

Nela: Líbil se mi ten proslov.

Eliška: Nejvíc se mi líbil ten proslov

Jolča: Líbil se mi ten slib.

Míša: Líbilo se mi všechno

Kristián: Bylo to na jedničku s hvězdičkou a skvělá byla mini mapa Olomouce

Petr: Líbil se mi olomoucký orloj

Láďa: Líbilo se mi, když jsem si zapisoval jméno do indexu

Anetka: Nejvíc se mi líbila vojenská výstava v Pevnosti

 

Paní ředitelka Kristina: Prostřednictvím imatrikulace jsem se přenesla do svých studentských let strávených v Olomouci a zavzpomínala.

Paní učitelka Katka: Líbilo se mi, že jsem získala „nové kolegy a kolegyně“.

 

Katka Knápková a naše studentky - Míša Venclová, Verča Marečková a Terka Dobešová

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola