Naše škola se zúčastnila jarmarku neziskových organizací28.9.2015

V našem městě se po celou středu 23.9. prezentovali poskytovatelé sociálních služeb. Radnice poprvé organizovala jarmark neziskových organizací působících v sociální oblasti, který navštívili i žáci naší školy.

Dopoledne si žáci rožnovských základních a mateřských škol totiž mohli vyzkoušet například chůzi s holí pro nevidomé (při zavázaných očích), sluchovou orientaci při simulaci vady sluchu nebo jízdu na slalomové trati na invalidním vozíku. Charita Valašské Meziříčí, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, Český červený kříž a Speciální pedagogické centrum pro vady řeči a sluchu připravili jednotlivá stanoviště, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké je to žít s hendikepem.

 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola