Muzikohraní ke Dni Země, 24.4.1925.4.2019

Ve středu 24.4. se třída 3.A p.u. Zuzky Mrlíkové zapojila do zajímavého programu muzikohraní s přírodními nástroji pořádaného k příležitosti oslavy Dne Země, který se konal ve spolupráci se školní družinou III. oddělení p.v. Jany Klikové.

O afrických bubnech, jejich výrobě, materiálech a využití přišel popovídat tatínek našeho spolužáka pan Tomáš Malina. Ukázal dětem celý proces výroby bubnu, který začíná vydlabáním dřevěné kostry ze speciálního dřeva (podívali jsme se, jak vypadá buben uvnitř), pokračuje napínáním a upevňováním mokré přírodní kůže (ohmatali jsme druhy přírodních kůží, které se připevňují k povrchu bubnu). Nakonec nám zabubnoval na hotový africký buben, na nějž jsme dostali možnost zahrát si i my.

Náš program pokračoval představením dalších netradičních ručně vyráběných hudebních nástrojů jako jsou šamanské bubny, či tibetské mísy, zjistili jsme, že se na ně dá nejen hrát, ale že jejich zvuky a vibrace můžou být prospěšné také našemu tělu a duši. Společně s paní vychovatelkou jsme si s těmito a dalšími rytmickými nástroji zahráli kruhové muzikoterapeutické hry se jmény, předávání a opakování rytmů, rytmizaci říkadel, postupné zapojování nástrojů se zpěvem, oční kontaktování a zvukovou souhru s kamarádem. Na závěr programu Dne Země si děti z družiny připravily pro své spolužáky pěvecké vystoupení s doprovodem přírodních nástrojů pod názvem Živly země, které bylo symbolickým poděkováním Zemi a jejím živlům jako nositelům a tvůrcům života.

p.v. Jana Kliková, ve spolupráci s p.u. Zuzkou Mrlíkovou a třídou 3.A

Video ukázka z akce: https://youtu.be/BZM_eTqFCOk

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola