Muffinové odpoledne12.3.2014

První školní den po jarních prázdninách začal pro žáky 5. B a paní učitelku Vráblovou sladce. V rámci pracovních činností „podskalští kuchtíci“ upekli čokoládové muffiny.

Pracovalo se ve čtyřech skupinách rozdělených podle barev košíčků. Že se nám pečení opravdu povedlo, se můžete podívat na fotografiích. Pokud snad při prohlížení dostanete na muffiny chuť, máme pro Vás vyzkoušený recept.

SUROVINY NA TĚSTO:

100g hořké čokolády

100g másla

100g krystalového cukru

1x vanilkový cukr

100g hladké mouky

3 vejce

1 kávová lžička kypřícího prášku do pečiva

SUROVINY NA OZDOBENÍ:

mandlové lupínky

30 g hořké čokolády

Troubu předehřejeme na 200°C. V horké vodní lázni rozpustíme máslo se 100g čokolády. V míse ušleháme řídké těsto z vajec, cukru, mouky a kypřícího prášku a postupně do něj vmícháme rozpuštěnou čokoládu. Těstem plníme do poloviny košíčky (těsto vystačí na 15ks). Čokoládu připravenou na ozdobení rozlámeme na malé kousíčky. Část vmáčkneme do těsta. Zbytkem spolu s mandlovými lupínky muffiny posypeme. Pečeme asi 15-20 minut. Recept si je možné pozměnit podle své chutě. Lze použít třeba kokos nebo rozinky.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola