Miniházená29.1.2018

Miniházená na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm

Turnaje žáků prvního stupně základních škol v miniházené je dobrá možnost, jak si tento sport poprvé vyzkoušet. Zmenšené hřiště a zjednodušená pravidla k tomu nabízí dětem nejlepší příležitost. Na organizaci těchto turnajů se podílí TJ Rožnov – oddíl házené ve spolupráci se ZŠ Pod Skalkou.

V úterý 16.1. 2018 se v hale SŠIEŘ na Koryčanských Pasekách sešli organizátoři z řad žáků ZŠ Pod Skalkou pod vedením pana učitele Janoška, dále pakučitelé a jejich svěřenci z řad dětí 1. ročníku základních škol z Rožnova a ze Zubří, aby spolu poměřili své dovednosti v miniházené. Na dvou hřištích se sešlo celkem devět družstev, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Po pěkných utkáních se na celkově pátém až devátém místě umístili –Hurikánia Cvrčci  ze ZŠ 5. května, Zubří B, Podskaláci a Skalka. Do bojů o bronzovou příčku se probojovali kluci ze ZŠ Zubří A, kteří v tomto utkání porazili Orly ze ZŠ Sedmikráska (3:9). Ve finále si nakonec poradily Zelené kobylky z Videčské s družstvem Černých vlků z 5. května (5:2).

Turnaj pro žáky druhého ročníku proběhl dne 18. 1. 2018 na hale  SŠIEŘ za účasti deseti družstev. Druháci se Školní ligy v miniházené účastní již  pravidelně a tak byla k vidění rychlá házená a spousta pěkných  branek. Některá družstva nastoupila v převážně chlapeckém složení a jiná doplněná o děvčata. Jinak tomu bylo u družstva ze ZŠ Zubří, které pod názvem Lesana tvořila výhradně děvčata. Ta se v chlapecké konkurenci vůbec neztratila a teprve v boji o třetí místo nestačila na družstvo Tygříci z 5. května (2:10). Finálovou podívanou obstaralo družstvo Zelených kobylek z Videčské, které zvítězilo nad celkově druhým družstvem Sedmikráska ze ZŠ Sedmikráska (7:4). Další pořadí od 5. do 10. místa potom patřilo družstvům Zubří A a B, Skalka a Podskaláci, Sluníčkům a družstvu Podskalio Team.  Pořadí ale nebylo to nejdůležitější, protože ceny si z turnaje odnášeli všichni  stejné a důležitá byla především všem společná chuť ke hře.

Miloslav Janošek

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola