Míček Flíček na Podskalce20.9.2017


Rožnovská základní škola Pod Skalkou dostala „opožděně“ ke svým padesátým narozeninám zcela nové sportoviště do své bezprostřední blízkosti. Na hřišti u školy na ulici Letenská probíhala tělesná výchova žáků „Podskalky“ celá desetiletí, ale nyní se mohou její  žáci  těšit na nový tartanový povrch a moderní prostředí tohoto sportovního areálu, který od pátku 15. 9. 2017 nese jméno paní Dany Zátopkové.


Již ve čtvrtek 14.9. se na  hřišti sešli tělocvikáři, učitelé, trenéři a doprovod žáků  2. a 3.  ročníků základních škol. Na hřišti se konal velký školní turnaj, který nesl název Házená s Míčkem Flíčkem. Pod záštitou základní  školy Pod Skalkou a ve spolupráci s oddílem házené se na hřišti sešlo 16 družstev žáků prvního stupně ZŠ. Šlo o to vyzkoušet, jak se dětem na novém hřišti bude hrát a pomyslně ho otevřít novému lepšímu sportování během školní výuky. Nutno říct,  že se hřiště osvědčilo. V areálu mohla vzniknout čtyři menší hřiště na miniházenou, protože projekt s touto variantou počítal a děti si tuto házenou za pěkného počasí  opravdu užily.
Mezi druhými ročníky se do boje o 7. a 8. místo ze  dvou základních skupin dostali Zelenáčci a Červenáčci z Podskalky (3:7). O 5. a 6. místo hrály Pandy z Května a Záhumení (1:11). V boji o třetí místo byly  úspěšnější Zelené Kobylky z Videčské, které porazily Koryčanské Paseky (7:2). Ve finále zvítězilo družstvo Tygříků z Května, které si v napínavém finále těsně poradilo se Sedmikráskou (6:5).
Děti z třetích ročníků se Školní ligy v házené, které byl tento turnaj součástí, účastní již  pravidelně a tak byla k vidění rychlá házená a spousta pěkných  branek. O sedmé a osmé místo sehráli vyrovnané utkání Rejnoci z Května a Koryčanské Paseky (6:5). O páté a šesté místo se utkala Sedmikráska s Podskaláky (4:8). Úspěšnější v boji o bronzové medaile byli Orlíci ze Zubří, kteří si poradili s Podskalio týmem (17:13). Nejpěknější házenu předváděl tým Zelených kobylek z Videčské, které nakonec nejtěsnějším rozdílem zvládly utkání s třeťáky ze Záhumení (4:3).
 
Miloslav janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola