Malujeme pro Lidice22.2.2015

Žáci 7. B se pod vedením paní učitelky Vráblové a asistentky pedagoga Kateřiny Zemanové rozhodli zúčastnit 43. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2015, která byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tématem letošní výstavy se stalo SVĚTLO (rok 2015 je vyhlášen OSN Mezinárodním rokem světla).

Světlonoši ze 7. B si zvolili kombinovanou techniku a vytvořili prostorový obraz ze zbytkového materiálu, který pojmenovali „Váha světel“. Samotnému tvoření předcházel brainstorming, díky němuž si žáci uvědomili, jak je světlo v našich životech všudypřítomné a kolik má podob. Výtvarné dílo doprovází tematicky zaměřené básně, které postihují pozitivní i negativní sílu světla. Během tvoření jsme byli na skok v literatuře, dějepise, fyzice, výtvarné výchově i angličtině, čímž si každý přišel na své.

Lidická výstava získala během své historie mezinárodní věhlas a stala se jednou z největších a nejstarších výstav dětské tvorby v Evropě i ve světě, neboť do ní v posledních letech přichází přes 25 000 prací z více než 60 zemí celého světa. Věříme, že naše „Váha světel“ bude reprezentovat naši školu a bude se hodnotitelům a všem návštěvníkům líbit.

Z. Vráblová

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola