Lyžařský výcvik Kohútka14.3.2019

Lyžařský výcvik sedmáků na Kohútce
Kohútka 4. 3. – 8. 3. 2019, instruktoři: Sedlák, Tolar, Janošek
Z Rožnova jsme vyráželi v pondělí 4. března v 8:15 od kina. Lyžařský areál na Kohútce v Novém Hrozenkově není pro naši školu ničím novým. V roce 2017 jsme byli v tomto středisku ubytováni na komfortním horském hotelu Portáš. V roce 2018 jsme byli v ubytovně Javorka a nyní nás čekalo ubytování v horském hotelu Spartak. Spolu s námi sdíleli náš hotel sedmáci ze ZŠ Kostelec u Holešova.
Předpověď počasí slibovala teploty spíše nad nulou. Na svahu se už při rozřazování do skupiny 1, 2, 3 ukázalo, že s námi nejede moc začátečníků. Třída 7.A má už z prvního stupně s lyžáky bohaté zkušenosti a tak lyžují všichni. Ze třídy 7.B se všichni začátečníci naučili rychle „plužit“ a tak nebyl mezi dětmi nikdo, kdo by výrazně zaostával.  První odpoledne se šlapalo a cvičilo a popojíždělo na menším vleku. První večer si sedmáci po menších přesunech užili na pokojích a proběhla první prezentace na dataprojektoru. Spát se šlo docela pozdě, protože byli všichni plni dojmů a dlouho do noci si je sdělovali.
Druhý den (úterý) bylo zataženo. První skupina se společně s panem Sedlákem přemístila na prudší sjezdovky. Stejně tak druhá skupina s panem učitelem Tolarem. Ve třetí skupině se dopoledne získávaly první lyžařské dovednosti na malém rovném hřišti pod hotelem. Jezdilo se také na vleku, ale jenom na mírném svahu před hotelem. Snowboarďáků bylo méně a tak zůstali s první skupinou. Odpolední lyžování proběhlo od 14 do 16 hodin. Večeře byla jako každé jídlo během lyžáku skvělá. Večer ukončila další prezentace, která proběhla v jídelně.
Třetí den nás budilo sněžení a nových deset centimetrů sněhu nadělalo některým potíže s obouváním lyží a také samotnou jízdou. Nový sníh se totiž hodně lepil. Třetí skupina si troufla na červenou sjezdovku vedle hotelu, která byla docela prudká. Jízdu v pluhu naštěstí zvládli všichni dobře a tak se přešlo k obloučkům a cvičením, které mají jízdu v oblouku a šikmo svahem zdokonalit. Středa je kritický den, je nutné si proto odpočinout a tak jsme odpoledne zašli na hotel Portáš a zajezdili si na lopatách. Koulování a stavění malého „skokánku“ bylo součástí odpočinku od lyží a snowboardů. Večer jsme měli maškarní rej masek, které se prezentovaly krátkým dialogem s porotou nebo si připravily ve skupinkách scénky. Porota rozhodla o tom, že nejlepší masku a provedení scénky měly Viky a Terka a to i přesto, že byla scénka až hororová. Další umístění: 2. společné místo Pipi dlouhá punčocha a odvážná scénka Travesti Show, 3. místo Detektiv story, 4. společné místo scénka Jofinka a scénka Spidergirl. Každý účastník a také nejlepší scénky byli odměněni.
Ve čtvrtek jsme se dopoledne zlepšovali ve stylu a všichni trénovali na odpolední závod ve sjezdu, který měl kategorii dívek, chlapců a snowboardistů. Samostatná kategorie byla naše profi-lyžařka Naty. Závod proběhl ve dvou kolech a všichni se alespoň v jednom kole dostali v pořádku do cíle. Po večeři se udílely ceny. Filip stihl ještě prezentaci o disciplínách snowboardingu. Nejlepším lyžařům klukům, kterým vládl Šimon následován Markem, Blažejem a Adamem. Mezi snowboardisty  byl nejlepší Filip před Zdeňkem a Samem. Mezi holkami vyhrála s nejlepším časem Naty, která už musela odjet a tak jsme předali první místo Terce, druhé Karolíně, třetí Martině a čtvrté obsadila Bára. Opět všechny potěšily drobné sladké odměny. Následovala diskotéka společná pro nás i Kostelec s ukončením v 23 hodin.
Pátý den se balilo a někteří už jen odpočívali. Část třetí skupiny se poprvé projela na čtyřsedačce a sjela delší svah u hotelu Kohútka. Lyžaři ze skupin 1 a 2 zůstali na pěkné sjezdovce u hotelu. Na Spartaku se mezitím uklízelo a předávaly se pokoje. Věci nám svezl traktor na vlečce a my se vypravili pěšky na parkoviště pod Kohútkou. Tam jsme si udělali ještě společnou fotku a cesta domů autobusem už proběhla v klidu, jako ostatně celý lyžařský výcvikový kurz. Za to bychom chtěli poděkovat našim sedmákům a také všem z hotelu Spartak.
Dne 10. 3. 2019, Mgr. Miloslav Janošek     
   

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola