Lyžařský výcvik 7. tříd20.3.2014

Tento rok jsme poprvé zvolili pobytový lyžařský výcvik. 24.2.2014 jsme se setkali u kina, kde pro nás přijel autobus, a po naložení věcí jsme se plní očekávání vydali směrem na Horní Bečvu do Ski areálu Sachovka.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Labyrint naproti sjezdovce. Pokoje byly útulné, i když po pár dnech v některých pokojích, zvláště klučičích, zavládlo nepříjemné aroma. Zdejší kuchyně byla velice chutná, a kdo měl málo, vždy se dorazil v bufetu nějakým tím zdravým párkem. V pondělí po příjezdu a ubytování proběhlo rozdělení do družstev, dvou lyžařských a jednoho snouborďáckého. Odpoledne i celý příští den probíhal základní lyžařský výcvik zakončený večer vždy nějakou přednáškou o základech lyžování a historii tohoto sportu. Ve středu jsme už byli docela unavení, tak jsme se vydali na krásný výlet, ve slunném počasí a po lesních cestičkách jsme dorazili na přehradu, kde jsme procvičili střelbu do tůněk v ledu. Po občerstvení jsme se vydali zpět, tedy krom pár opozdilců, kteří připomínali spíše beduíny na vyprahlé poušti. Odpoledne se pak většina spláchla v bazéně a další den nám pomalu skončil. Čtvrtek se nesl v soutěžním tempu, i když jsme nakonec kvůli počasí nemohli uskutečnit slalomový závod. Odpoledne se všichni převlékli do nápaditých masek a začala krasojízda na svahu. Tím jsme zakončili poslední lyžovačku. Nejlepší masku vyhrál Alex Fiala za neodolatelného klauna. Na druhém místě se umístil Lukáš Nevlud ala Ozák a Kuba Vejnoska za prkenářského neandrtálce. Třetí příčku pak obsadily krásné Rabyny ze 7.B. Večer se pak holky hodily do gala, kluci nagelovali vlasy a dorazili na diskošku. Tři hodiny v kuse skoro nikdo neopustil parket, krom triček od našich playboy chlapců, a v neuvěřitelném tempu jsme se protančili do příštího rána. Pak už stačilo jen zabalit věci a vyrazit domů.

Celkově lyžák dopadl na jedničku, i když počasí sněhu moc nepřálo, ale zase jsme chytli trochu bronzu. Je na co vzpomínat a příští rok se mají na co těšit i budoucí sedmáci.

M. Sedlák, vedoucí kurzu

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola