Lyžařský výcvik 5. A15.3.2017

Ve dnech 20. 2. 24. 2. proběh lyžařský výcvik třídy 5. A v lyžařském středisku Grúň. V pondělí jsme přijeli v dopoledních hodinách, vybalili jsme si věci, ubytovali jsme se a odpoledne jsme vyrazili na svah. Rozdělili jsme se do tří skupin lyžařů a „snowboarďáků“, podle zkušeností a schopností ježdění.

Večer jsme se vzdělávali naučným dokumentem o bezpečnosti na sjezdovce a krásným filmem o adrenalinovém lyžování (freeskiing). Pondělí byl také jediný krásný a zasněžený den. Od úterý do pátku mrholilo a počasí nám moc nepřálo. Každý večer jsme měli nějakou příjemnou aktivitu. Hraní deskových a karetních her, diskotéku, hraní na kytaru, stezku odvahy a procházky po krásné tamní přírodě.
Chata, na které jsme bydleli byla velice útulná a všem žákům až na výjimky se líbila. K dispozici byla i sauna do které jsme jeden večer šli. A žáci si odnesli důležité ponaučení, že vyběhnout ze sauny a skočit do tmy na něco co vypadá jako veliká kupa prašanu se nevyplácí – toto ponaučení jsem sám na vlastní kůži demonstroval.
Věřím, že se všem pobyt velice líbil, že jsme si zdokonalili naše jezdecké schopnosti a hlavně že jsme stmelili náš kolektiv a všichni se bez zranění vrátili domů – krom Danielové bundy, která se „sama“ pověsila na rozpálené krbové sklo a přestala plnit funkci zimní bundy (a to hned první den).

Jakub P.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola