Lyžák Kohútka28.1.2020

Lyžařský výcvik sedmáků na Kohútce
Kohútka 13. 1. – 17. 1. 2020, instruktoři: Sedlák, Tolar, Janošek
Z Rožnova jsme vyráželi v pondělí 13. ledna v 8:15 od kina. Počasí se zdálo být spíše jarní, ale v cíli naší cesty ve vyšší nadmořské výšce vládla  zima. Lyžařský areál na Kohútce v Novém Hrozenkově není pro naši školu ničím novým. V roce 2017 jsme byli v tomto středisku ubytováni na komfortním horském hotelu Portáš. V roce 2018 jsme byli v ubytovně Javorka a nyní nás čekalo již podruhé ubytování v horském hotelu Spartak. Řady našich sedmáků doplnily holky z 9.B a Michal H. z 9.A. Spolu s námi sdíleli náš hotel žáci ze ZŠ Babice.
Předpověď počasí slibovala teploty spíše nad nulou. Hned po příjezdu na dolní parkoviště nám věci odvezl traktor a následoval tradiční výšlap (3 km) do kopce na Kohútku k hotelu. Děti si ho dokázaly zpříjemnit alespoň lahví dětského šampaňského. Na svahu se už při rozřazování do skupiny 1, 2 ukázalo, že s námi nejede moc začátečníků a také třetí skupina „nelyžařů“ byla na dobré úrovni. Všichni začátečníci se naučili rychle „plužit“ a tak nebyl mezi dětmi nikdo, kdo by výrazně zaostával.  První odpoledne se šlapalo a cvičilo a popojíždělo na menším vleku u hotelu. Večer si sedmáci užili na pokojích a proběhla první prezentace na dataprojektoru na téma historie lyžování a druhy lyžařských disciplín. Spát se šlo docela pozdě, protože byli všichni plni dojmů a dlouho do noci si je sdělovali.
Druhý den (úterý) se první skupina společně s panem Sedlákem přemístila na prudší sjezdovky. Stejně tak druhá skupina s panem učitelem Tolarem. Ve třetí skupině se dopoledne získávaly první lyžařské dovednosti na malém rovném hřišti pod hotelem. Jezdilo se také na vleku, ale jenom na mírném svahu před hotelem. Snowboarďáků bylo méně a tak jezdili různě. Odpolední lyžování proběhlo od 14 do 16 hodin. Večeře byla jako každé jídlo během lyžáku skvělá. Večer ukončila další prezentace, která proběhla v jídelně (umělecký film o lyžování Into the Mind). Na pokoji učitelů proběhla malá autogramiáda a dělaly se selfíčka na požádání.
Třetí den se vyjasnilo. Středa je kritický den, je nutné si proto odpočinout a tak jsme odpoledne zašli na hotel Portáš a zajezdili si na „lopatách“. Koulování bylo součástí odpočinku od lyží a snowboardů. Dorazila za námi paní učitelka Velíková – třídní 7.B a ukázala, že na lyžích to umí. Večer jsme měli maškarní rej masek, které se prezentovaly krátkým dialogem s porotou nebo si připravily ve skupinkách scénky. Porota rozhodla o tom, že nejlepší masku a provedení scénky měly Upírky. Každý účastník a také nejlepší scénky byli odměněni.
Ve čtvrtek jsme se dopoledne zlepšovali ve stylu a všichni trénovali na odpolední závod ve sjezdu, který měl kategorii dívek, chlapců a snowboardistů. Závod proběhl ve dvou kolech a všichni se alespoň v jednom kole dostali v pořádku do cíle. Po večeři se udílely ceny. Vítěze si můžete prohlédnout na fotografiích k lyžáku. Opět všechny potěšily drobné sladké odměny. Následovala diskotéka společná pro nás i ZŠ Babice s ukončením ve 23 hodin.
Pátý den se balilo a někteří už jen odpočívali. Část třetí skupiny se opět projela na čtyřsedačce a sjela delší svah u hotelu Kohútka. Na Spartaku se mezitím uklízelo a předávaly se pokoje. Věci nám svezl traktor na vlečce a my se vypravili pěšky na parkoviště pod Kohútkou. Cesta domů autobusem už proběhla v klidu, jako ostatně celý lyžařský výcvikový kurz. Za to bychom chtěli poděkovat našim sedmákům a deváťákům a také všem z hotelu Spartak.            

Dne 21. 1. 2020, Mgr. Miloslav Janošek     

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola