Korfbalový kroužek10.9.2019

Korfbalový kroužek na PodSkalce.

V pondělí 9.9. jsme se poprve sešli v tělocvičně v novém sportovním kroužku, pod vedením trenéra Lukáše Filipa, kterého děti znají ze sportovních akci na naší škole a ze školy v přírodě, kde pořádáme každoroční turnaje.

Korfbal je sport, který má původ v Holandsku a u nás se začal rozšiřovat v 90. letech minulého století. Na naší škole má již 5 letou tradici. Jedná se o bezkontaktní sport, kdy v týmu hrají vždy 4 hráči – 2 dívky a 2 chlapci. Dívky v průběhu hry mohou bránit jen dívky a chlapci jen chlapce.

Na našem treninku se žáci zábavnou a poutavou formou seznámí s korfbalem a i nezkušení hráči se rychle naučí základním pravidlům hru.

V průběhu roku plánujeme účast na turnajích nejen v Rožnově, ale také v Ostravě a Kozlovicích, kde již několik let fungují školní korfbalové týmy.

Pokud jsi korfbal již hrál, nebo se ti líbí a je ti více než devět let, přijď mezi nás do tělocvičny na naší škole. Trénujeme vždy v pondělí od 13,35.

Budeme rádi, když se přidáš do našeho týmu.

Bližší informace u p. uč. Knápkové v 5.A.

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola