Koloběžkovýlet 6. A27.10.2015

Po nesmělém úvodu školního roku, kdy jsme se poprvé jako žáci šestého ročníku viděli ve školních lavicích, jsme vyrazili na první malou školní seznamovací vyjížďku. V pátek 18. 9. jsme vyrazili na „koloběžkovýlet“.

První část jsme strávili na dopravním hřišti Podskalky. Bylo to pro nás pouhé opakování dopravních znalostí z našich bývalých škol (ZŠ Záhumení, ZŠ 5. Května, ZŠ Kor. Paseky).  Pouze Anička a Katka byly na ZŠ Pod Skalkou „doma“ už od první třídy. Na 250 metrů dlouhém oválu jsme poté uspořádali koloběžkové závody smíšených družstev, které ovládli Terezka, Jakub, Matěj a Táda.    

Poté jsme se na koloběžkách vydali po cyklostezce na Dolní Bečvu na fotbalové hřiště. Statečné holky Katka, Jolanka, Zuzka a Jana se zapojují pravidelně do třídního fotbalu a tak to bylo i tentokrát. Dramatické utkání vrcholilo nedobrovolnou nastřelenou „hlavičkou“ Jolanky. Táda se omluvil a snad i koupil slíbenou čokoládu. Jinak se hrál klidný a pohodový fotbal. Ostatní holky ničily svaly na prolézačkách.

Cesta zpět vedla přes náměstíčko Dolní Bečvy a po cyklostezce na umělou trávu rožnovské fotbalky. Kromě „třídnické hodiny“, kde se volila tzv. třídní samospráva, se zde opět stihl také fotbal. Ve škole jsme pak byli už rychle a oběd chutnal tento den o trochu více. Sportu zdar a naší třídě taky.

M. Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola