Jsem laskavec22.11.2019

Jsem laskavec 2019

I v letošním roce jsme se rozhodli zapojit se do akce pořádané nadací Karla Janečka a konali dobro. Světový den laskavosti se koná 13. listopadu a žáci 4. A a 5. A se rozhodli konat dobré skutky, které určitě vytváří kvalitnější mezilidské vztahy, jsou dobré pro naše zdraví a hlavně, v co doufáme, jsou nakažlivé. A jak vlastně takový den probíhal? Ve středu ráno se sešli páťáci v nové kuchyňce a společně napekli slané a sladké šneky. Čtvrťáci v úterý ve výtvarné výchově vyrobili s láskou srdíčka z barevných papírů. Vymysleli pěkné logo: „Laskavosti není nikdy dosti.“ Vše jsme zabalili, vybrali jsme 8 zástupců z obou tříd a před desátou vyrazili do Domova pro seniory v Rožnově p/R. Společně jsme se setkali v jídelně domova, kde právě dědečkové a babičky zpívali za doprovodu harmoniky. Děti byly zpočátku zaražené a nesmělé, ale brzy se otrkaly a počaly roznášet sladké, slané dobroty a srdíčka. Popovídaly si se staršími obyvateli domova a dokonce jsme si společně zazpívali za doprovodu harmoniky. Bylo to velmi milé a laskavé setkání tří generací a určitě se vryje do paměti všech zúčastněných.

Zuzka Mrlíková a Katka Knápková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola