Jarmark neziskových organizací v sociální síti14.9.2017

 

Ve středu 6. září se vydali do ulic města Rožnova žáci 4.B a 5.A, aby prožili pěkné dopoledne v rámci Dnů sociálních služeb. Byly pro nás připraveny na čtyřech stanovištích zážitkové aktivity. U budovy Stefania jsme si vyzkoušeli první pomoc s organizací Červený kříž a děti se seznámily se sociálně-právní ochranou dětí. Sladká odměna a výborná kukuřice všem moc chutnala. Na Masarykově náměstí byla spousta neobvyklých stánků. Děti si vyzkoušely činnosti na koordinaci pohybů, pokusily se vžít do situace, kdy člověk nevidí, neslyší nebo je upoután na invalidní vozík. Částečně to byla zábava, ale na druhou stranu jsme se hluboce zamysleli nad osudem takto postižených lidí. Ve všech stáncích byli na nás milí a trpělivě nám vysvětlovali, jak jejich nezisková organizace pomáhá. U budovy Charity jsme si ještě jednou vyzkoušeli jízdu na vozíku, smlsnuli jsme si na odměně a vyrazili plní dojmů do školy. Děkujeme pořadatelům za skvělé zážitky.

Zuzana Mrlíková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola