Hortikomplex22.10.2019

Podzimní Flora Olomouc

Ve čtvrtek 3. listopadu 2019 jsme se s žáky 6. ročníku v rámci výuky přírodopisu zúčastnili podzimní Flory Olomouc. Tradičně jsme mohli vidět to nejlepší z produkce českých a moravských ovocnářů, zelinářů a školkařů. Letošní ročník se navíc nesl v duchu zahradní slavnosti.  Odkazoval tak nejen na náročnost a význam našich zemědělců, ale také připomínal důležité výročí 30 let od sametové revoluce (podtitul „Zahradní slavnost“ je odkaz na slavnou hru Václava Havla). Dále jsme viděli včelařskou výstavu Hanácká včela, kde jsme se seznámili s jedinečnými včelařskými exponáty, čmeláčími hnízdy nebo ukázkami včelích úlů. Součástí výstavy byl také tradiční festival gastronomie a nápojů. Nakonec jsme si prošli skleníky subtropických a tropických rostlin, palem a sukulentů. Žáci plnili ve skupinkách úkoly týkající se letošní výstavy, které budou následně vyhodnoceny.
Mgr. Tereza Vaškova, Mgr. Martina Satolová