Házena prvních tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro první třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je turnajová soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. ZŠ Pod Skalkou je základnou pro tyto turnaje. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání, přihrávání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje většinou v hale SŠIEŘ na polovině běžného hřiště pro házenou (20x40m). Na turnaji prvních ročníků, tedy těch nejmenších, se ale hrálo v tělocvičně ZŠ Pod  Skalkou, která má rozměry 15x27m a pořadatelé i takto malé hřiště rozdělí dětem na další dvě menší. Prvňáčci se totiž setkávají na podzimním turnaji s házenou poprvé a tak je důležité hlavně pochopit pravidla.


Osm družstev se zúčastnilo turnaje školní ligy 15. 11. 2018 určeného právě pro první ročník ZŠ. Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Nejdříve si o 7.  a 8. místo zahráli Svišti a Modří tygři s výsledkem 8:4. Z rožnovské skupiny A postoupili do boje o 5. a 6. místo „Podskaláci“ a obsadili nakonec 5. místo před Střelami po utkání s výsledkem 9:2. O medailové třetí místo svedly boj družstva Tygrů a Zelených kobylek z Videčské s výsledkem 8:5. Finále mezi Sedmikráskou a Modrými kobylkami skončilo úspěchem Kobylek ze ZŠ Videčská (12:5), která si nakonec odnesla první místo.
Všichni účastníci si turnaj užili, fandili si navzájem a obdrželi sladké odměny. U těch nejmenších není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem deváťákům házenkářům ze ZŠ Pod Skalkou a taky z 5. května, kteří pomáhali svým učitelům při organizaci a vedení družstev.
Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 19. 11. 2018  

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola