Házená druhých tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro druhé třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova pod Radhoštěm. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a seznamují se s tímto tradičním míčovým sportem. Turnaje se pro tuto věkovou kategorii hrají na polovině běžného hřiště pro házenou. Do sportovní haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji. Někdy se turnaje přenesou také  do tělocvičny ZŠ Pod Skalkou, která je dlouhodobě útočištěm házenkářů v Rožnově. Zde se hraje na jednom hřišti.


Sedm družstev se 13. 11. 2018 v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou zúčastnilo turnaje Školní ligy určeného pro druhý ročník ZŠ. Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Čtvrté nepostupové místo z „Radhošťské skupiny B“ obsadilo družstvo „Parkuristů“ a skončilo  tak na konečném 7. místě. Z rožnovské skupiny A postoupila do boje o 5. a 6. místo „Sedmikráska“ a obsadila konečné 5. místo, když si poradila s družstvem „Černých vlků“ 8:3.  O medailové třetí místo svedly boj družstva „Podskalky“ a „ZŠ Záhumení“, která zvítězila 6:2. O tom, kdo je na turnaji nejlepší nenechaly na pochybách nikoho „Zelené kobylky“ z Videčské, které si ve finále výsledkem 10:1 hladce poradily s „Bílými vlky“ z 5. května. Ti obsadili nakonec druhé místo.
Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také různé ceny a taky trochu těch šrámů a modřin, které k házené patří. Není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou a taky z 5. května, kteří pomáhali svým učitelům při organizaci a vedení družstev.
Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 20. 11. 2018  

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola