Házená druhých ročníků19.11.2019

Školní liga v házené v Rožnově pro druhý ročník ZŠ

Osm družstev dětí z druhých tříd ZŠ se zúčastnilo turnaje Školní ligy v házené dne  1. 11. 2019v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm. Ta není sice rozměrově největší (14x27m), ale přesto ji pořadatelé z oddílu házené rozdělili pro základní skupiny na dvě menší hřiště. Dětem se upravila pravidla, takže se hrálo bez driblinku a na menší branky. Brzy se rozkoukali i ti, kteří hráli házenou poprvé, a padaly velmi pěkné branky.

Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění, která se hrála již na celou tělocvičnu. Ze skupiny A postoupila doutkání o sedmé až osmé místo družstva „Kamzíci ze Skalky“ a holky ze „Záhumení“. Do boje o 5. a 6. místo postoupili „Podskaláci“, kteří podlehli v boji o 5. místo „Loupežníkům z Pasek“. O medailové třetí místo svedly boj družstva „Sedmikráska“ a „Modré kobylky“, které nakonec zvítězily. Finále mezi  „Draky ze Záhumení“ a „Zelenými kobylkami z Videčské“ vyznělo těsně jednobrankový vítězstvím pro Zelené kobylky. Gratulujeme vítězům a čest a uznání pro všechny ostatní.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také sladké odměny. Nebylo důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem osmákům a deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou, kteří pomáhali při organizaci.

Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 1. 11. 2019

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola