Halloween v 7. B1.11.2014

Ke konci měsíce října  jsme ve třídě 7.B  v hodinách angličtiny slavili Halloween. Žáci se snažili získat o tomto svátku co nejvíce informací.

Zjistili jsme, že je to původem keltský svátek pocházející z Irska a Skotska, při kterém se lidé pomocí rozsvícených dýní u svých domů snaží spřátelit s duchy, jež v tento den hledají na světě živá těla, do kterých by vklouzli. Potom jsme se v nejrůznějších strašidelných maskách snažili i soutěžit – žáci se bez pomoci rukou snažili zakousnout do jablka které plavalo na vodě, a tak si vyzkoušeli a seznámili se s hrou, která je typická pro tento svátek (apple bobbing). Nakonec jsme se v maskách vyfotili a všichni dostali sladkou odměnu.
Halloween se nám moc vydařil a už se těšíme na příští rok.

S. Kořenková, uč. AJ

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola