Florbal na PodSkalce19.12.2019

Na Podskalce se opět sportovalo. V době, kdy s tělocvikem začínáme bruslit a na zimáku tak můžeme hrát lední hokej, se v naší tělocvičně konal turnaj ve florbale, který pro žáky druhého stupně uspořádali tělocvikáři.
Ve čtvrtek nastoupila čtyři družstva žáků 8. a 9. ročníků a přidali se také učitelé – Tolar,  Sedlák, Halamková, Kliková, Ptáček a Janošek pod názvem „Výběr z bobulí“. Na poslední chvíli složené družstvo z holek a kluků z 9.B se k překvapení všech umístilo na pěkném pátém místě. Jedno vítězství zaznamenalo družstvo „Jdu po trati“- kluci a holky z 9.A a tak skončili čtvrtí. Tři vítězství mělo družstvo 8.A „Tlumič na zbrani“ a jen o horší skóre obsadilo třetí místo. Druzí skončili učitelé, když se nechali přehrát vítězným družstvem z 8.B hrajícím pod názvem „Masíčka“. Gratulujeme.
V pátek 29.11.2019 nastoupila mladší kategorie 6. a 7. tříd. Mezi šesti družstvy obsadili 6. místo „8 squad“ z 6.A, když utkání o páté místo ovládli „Bílí vlci“ 2:0. O třetí místo si to rozdali Podskaláci a Autisti. Podskaláci z 6.A prohráli 1:2 a brali tak bramborové medaile. Ve finále nestačilo družstvo Sepadakajumiku ze 7.A na celkové vítěze „6.B is Best“, kteří ovládli finále výsledkem 7:0. Vítězná družstva měla navíc možnost porovnat své síly s družstvem sestaveným z učitelů. A o zábavné momenty nebyla nouze.
Do školy jsme nedávno pořídili nové mantinely na florbal a hra se výrazně urychlila. Dříve jsme museli vytahovat míčky pod lavičkami a topením. Dnes je hra plynulá a všichni si ji mnohem lépe užijí. Proto byl o turnaj také velký zájem. Podmínkou vytvoření družstva bylo to, že v něm musí být alespoň dvě děvčata a jedno musí neustále hrát na hřišti. Výsledky utkání nejsou důležité, hlavní věc je,  že se hrálo. To můžete posoudit sami z fotografií.
Autor článku: Miloslav Janošek
Dne: 30.11.2019

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola