Férová snídaně17.5.2018

V sobotu 12. května se uskutečnila FÉROVÁ SNÍDANĚ v okolí altánku v městském parku.
Už před 8 hodinou ráno tam bylo nezvykle živo. Děti z Ekotýmu a dobrovolníci z 2. stupně pod vedením Lucky Hambálkové a Jitky Prorokové z SVČ nafukovaly balónky, věšely nápisy, chystaly stanoviště, aby před devátou bylo vše připraveno.
Tato už tradiční akce letos poprvé pod záštitou města Rožnov pod Radhoštěm mohla vypuknout!


A co zajímavého bylo k vidění? Výstava velkoformátových fotografií z banánových plantáží s alarmujícími fakty o pěstování banánů (Jedovatá sprcha), informační stánky s letáky, plakáty a ochutnávkou férových potravin, fairtradové a lokální dobrůtky sladké i slané.
Na pódiu zatančila děvčata z Valašského Meziříčí  mexické tance v nádherných hedvábných krojích.
Zatímco si rodiče mohli vychutnávat vynikající férovou kávu z Balloo, jejich ratolesti pobíhaly po trávníku s kartičkami, na kterých přibývala razítka za každý splněný úkol. Nakonec všechna drobotina odcházela  s balónkem, sladkou odměnou a papírovou opičkou z dílničky.
V pohodové a slunečné atmosféře dopoledne rychle uteklo, a když děti vydatně pomohly i s úklidem, nezbyl po nás na trávě ani papírek.
Proto bych chtěla za organizátory všem pomocníkům poděkovat, stejně tak i kolegyním a rodičům, kteří svou účastí podpořili školu a pomohli oslavit Světový den pro fair-trade.
A pro ty ostatní – prohlédněte si fotografie a představte si sebe sama posedávat na dece pod rozkvetlými keři, v ruce kelímek s voňavou kávou, slunce svítí, veselá mexická hudba hraje... Nezlákáme vás příští rok?
S. Hambálková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola