Exkurze pro nejlepší sběrače za školní rok 2016 / 17 7.12.2017

Exkurze pro nejlepší sběrače za školní rok 2016 / 17 na ZŠ Pod Skalkou

     Jako každý rok tak i letos se 28. listopadu 2017 uskutečnil zájezd pro nejlepší sběrače papíru a PET lahví na naší škole. Letošní téma zájezdu byla exkurze do IRISY na Vsetíně a Gobelínky ve Valašském Meziříčí. Zájezdu se zúčastnilo 42 žáků z 1. a 2. stupně.

     Na výlet jsme vyrazili autobusem v 8 hodin ráno od školy. Cesta vedla nejdříve na Vsetín. IRISA je známá tím, že se zde vyrábějí vánoční ozdoby a baňky, které se vyvážejí do celého světa - od Spojených států přes Kanadu až po Austrálii a Nový Zéland. Žáci se nejdříve seznámili s historií sklárny a pak se vydali do provozů, aby si prohlédli, jak se sklo fouká, barví a zdobí. Každý si vyzkoušel vyfouknout baňku, ale ne všechny přežily zpáteční cestu domů. V závěru exkurze jsme se vrhli na podnikovou prodejnu a téměř každý si odnášel nějakou ozdobu na vánoční stromeček.

     Dalším bodem programu byla návštěva Gobelínky ve Valašském Meziříčí. Mnozí ani nevěděli, co je to vlastně gobelín, jak se vyrábí a k čemu slouží. Jsou to krásné nástěnné obrazy, které měly zateplovat a zdobit místnosti ve starých hradech a zámcích. Žáci viděli nejen způsob výroby, ale i opravy dvě stě let starých gobelínů, které se tady taky provádějí. Z Valašského Meziříčí jsme se vydali na cestu domů. Zážitků jsme měli hodně a výlet se nám moc líbil.

     Děkujeme grantové komisi za finanční podporu a doufáme, že příští rok budeme mít zase možnost něco podniknout.

 

                                                                          Napsala Taťána Vinklárková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola