Exkurze na radnici 23.11.2015

S devátými ročníky jsme se tentokrát v rámci projektu občanské výchovy vydali na rožnovskou radnici, kde pro nás městský úřad přichystal zajímavý program. Nejdříve jsme byli pozváni do velké zasedací místnosti, kde pravidelně probíhají jednání zastupitelstva. Mluvčí Tomáš Gross nám objasnil základní principy fungování městského úřadu a kompetence zastupitelstva, rady města a uvolněných funkcionářů.

Na konkrétních příkladech nám také vysvětlil rozdíly mezi státní správou a samosprávou.  

Poté jsme byli pozváni na prohlídku obřadní síně, která je určena pro slavnostní příležitosti. Dostali jsme možnost prohlédnout si symboly města, slavnostní řetěz a pamětní knihu, kde byla kaligrafikem zapsána poslední návštěva - pana prezidenta Miloše Zemana.

Pan starosta Radim Holiš a paní místostarostka Kristýna Kosová nás na závěr pozvali do svých kanceláří, kde jsme dostali příležitost vyjádřit se k tomu, co se nám v Rožnově líbí a co bychom rádi zlepšili. Také nás upozornili na novou mobilní aplikaci službu InCity, jejímž prostřednictvím lze jednoduše kontaktovat úředníky městského úřadu a získávat nejčerstvější informace přímo do mobilu.

Exkurze probíhala v přátelském duchu a tak žáci bez obav v průběhu kladli spoustu zajímavých dotazů, nejen na nové hřiště pro naši základní školu, ale také se zajímali o nový skatepark, budoucnost rožnovského kina, opravu cest a chodníků anebo rozpočet města.

Po celou dobu naší návštěvy na radnici s námi byla přítomna televize Beskyd, jejíž reportáž můžete zhlédnout zde.

Děkuji žákům a zástupcům MěÚ za jejich čas a zájem o netradiční výuku.

Mgr. Hana Čápová

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola